Styrelse

 

 

Bild: Miriam Steinbach

Paul Carlsson

Ordförande

Kontakt: paul.carlsson@farnebo.se

Paul är Gävle Biståndsgrupps representant i Praktisk Solidaritets styrelse. 

Rityta 3

Jonatan Sundblad

Kassör

Kontakt: jonatan.sundblad@praktisksolidaritet.se

Jonatan är kassör i Praktisk Solidaritet.

Robert Larsson

Vice Ordförande

Kontakt: info@emmpatusfredriksdal.se

Robert är Emmpatus Fredriksdals representant i Praktisk Solidaritets styrelse.

Sari Jacobsen

Sekreterare

Kontakt: sari.jacobson@brodetofiskarna.se

Sari är Brödet och Fiskarnas representant i Praktisk Solidaritets styrelse.

Personal

Gerardo

Gerardo Lizano

Kansliansvarig

Kontakt: gerardo.lizano@praktisksolidaritet.se

Gerardo är kansliansvarig på Praktisk Solidaritet.

Teresa

Teresa Allendes

Handläggare

Kontakt: teresa.allendes@praktisksolidaritet.se

Teresa är handläggare för vårt ForumCiv-projekt i Colombia och EU-projekt i Angola. 

Paula

Paula Oksanen

Handläggare

Kontakt: paula.oksanen@praktisksolidaritet.se

Paula är handläggare för vårt ForumCiv-projekt i Angola.

esme retusch

Esmeralda Labbart

Handläggare

Kontakt: esmeralda.labbart@praktisksolidaritet.se

Esmeralda är handläggare för vårt ForumCiv-och EU-projekt i Bosnien & Hercegovina.

kajsa

Kajsa Vårsjö

Informationssamordnare

Kontakt: kajsa.varsjo@praktisksolidaritet.se

Kajsa är samordnare för kommunikation och informationsprojekt på Praktisk Solidaritet. 

certificate of

Amra Sarajlic

Controller

Kontakt: amra.sarajlic@praktisksolidaritet.se

Amra är controller på Praktisk Solidaritets kansli.

IMG_0820

Lowe

Kontorshund

Lowe är en trivsam medlem av organisationen och har stor erfarenhet av solidaritetsarbete.