Styrelse

Karl-Johan Karlsson

Karl-Johan Karlsson

Ordförande

Karl-Johan är Emmaus Åkvarns representant i Praktisk Solidaritets styrelse.

karl-johan@emmausakvarn.se

Sari Jacobson

Sari Jacobson

Sekreterare

Sari är Brödet och Fiskarnas representant i Praktisk Solidaritets styrelse.

brodet.fiskarna@tele2.se

Jonatan Arblom Sundblad

Jonatan Arblom Sundblad

Kassör

Jonatan är Gävleborgs Biståndsgrupps representant i Praktisk Solidaritets styrelse.

jonatan.sundblad@praktisksolidaritet.se

Robert Larsson

Robert Larsson

Ledamot

Robert är Emmaus Fredriksdals representant i Praktisk Solidaritets styrelse.

info@emmausfredriksdal.se

Personal

Gerardo Lizano

Gerardo Lizano

Kansliansvarig

gerardo.lizano@praktisksolidaritet.se
070-352 99 81

Teresa Allendes

Teresa Allendes

Handläggare

Teresa är handläggare för våra Forum Syd-projekt i Angola och Colombia.

teresa.allendes@praktisksolidaritet.se

Paula Oksanen

Paula Oksanen

Handläggare

Paula är handläggare för vårt EU-projekt i Angola.

paula.oksanen@praktisksolidaritet.se

Esmeralda Labbart

Esmeralda Labbart

Handläggare

Esmeralda är handläggare för vårt Forum Syd-projekt i Bosnien.

esmeralda.labbart@praktisksolidaritet.se

Teddy Nakakeeto

Teddy Nakakeeto

Controller

teddy.nakakeeto@praktisksolidaritet.se

Lowe

Lowe

Kontorshund

lowe@praktisksolidaritet.se